تعمیر مایکروفر سامسونگ در مشهد

تعمیر مایکروفر در مشهد

ماکروفر (مایکروویو) و سولاردام ها تبدیل به لوازمی مهم در طبخ و گرم کردن غذا شده اند  .باعث صرفه جویی در زمان و راحتی در استفاده این امکان را به ما می دهد .که غذا های طبخ شده با کمترین هدر رفت مواد غذایی و بیشترین بازده را دارا باشد، شما میتوانید با خیال راحت تعمیر ماکروفر سامسونگ در مشهد را به مشهد تعمیر بسپارید . ممکن است در استفاده مداوم در طی زمان و یا استفاده نا صحیح ایرادهایی در دستگاه پدیدار شود، مشهد تعمیر با پشتیبانی دفتر مرکزی تعمیرات مایکروویو و سولاردم را با پوشش 50 برند مختلف نظیر: سامسونگ، سامسونگ، پاناسونیک، فلر، دلونگی، بوتان، تکنو، دلمونتی و … خدمات شایانی را خدمت مشتریان خود ارائه میدهد.  

خدمات پس از فروش سامسونگ در مشهد

قابل ذکر است تمامی قطعات استفاده شده در تعمیرات مایکروفر و سولاردام اصلی و دارای تضمین و اصالت محصول میباشد. سپردن تعمیرات مایکروویو به افراد متخصص از جهات مختلف حائز اهمیت است. یکی از برجسته ترین موضوعات حفظ ایمنی کاربر دستگاه از قرار گرفتن در مقابل اشعه مضر است. که با اقدامات صحیح در نحوه انجام تعمیر مایکروفر و سولاردام به وسیله متخصصان مشهد تعمیر امکان پذیر است. تشعشع حاصله از مگنترون در هنگام باز و بسته کردن دستگاه در حین تعمیرات مطابق با وضعیت فابریک کارخانه یعنی 0RF میبایست میباشد. این مهم توسط خیلی از مراکز غیر معتبر نادیده گرفته میشود و چون تشعشع امواج قابل مشاهده نیست عوارض بلند مدتی را برای کاربر در پی دارد. در قسمت دیدگاه می توانید سئوالات و مشکلات خود را مطرح کنید. کارشناسان ما در کوتاهترین زمان به شما پاسخ خواهند داد.

نمایندگی تعمیرات ماکروفر در مشهد

  چرا برای تعمیر ماکروفر و سولاردام شما انتخاب مشهد تعمیر مناسبترین گزینه است؟ گارانتی تعمیرات: تمامی قطعات استفاده شده در مرکز تعمیرات ماکروفر و سولاردام اصلی بوده و برای تضمین کیفیت قطعات و خدمات ارائه شده در این مرکز سرویس های ارائه شده دارای 6 ماه گارانتی با ارائه رسید انجام می شود، تا مشتریان از نوع خدمات و قطعات اطمینان کافی حاصل فرمایند.  

ارائه خدمات سریع  کمتر از 2 ساعت :

با پراکندگی شعب در سطح مشهد تلاش بر این است که در صورت تمایل مشتری خدمات تعمیر مایکروفر (مایکروویو) و سولاردم از زمان ثبت درخواست تا حضور سرویسکار و ارائه تعمیرات در کمتر از 2 تا 4  ساعت صورت گیرد.   مهارت و تخصص: با توجه به خطرات ناشی از نشت اشعه بعد از تعمیرات و وجود خطر برق گرفتگی با ولتاژ بالا در حین تعمیر ماکروویو و سولاردام با بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات ماکروفر با کادری آموزش دیده و دقیق برای عیب یابی و رفع مشکل در مشهد  تماس بگیرید.    

تعمیر مایکروویو سامسونگ در منزل در مشهد

  صرفه جویی در هزینه: برای رضایت مشتری که سرمایه اصلی ما است و با توجه به شرایط اقتصادی تلاش مان بر تعمیر قطعات معیوب است، در صورت عدم وقوع این مهم، قطعات فابریک با هزینه ای شرکتی و مشخص در اختیار مشتریان قرار می گیرد.   وظیفه مشهد تعمیر در قبال تعمیر ماکروفر و سولاردام شما چیست ؟ تماس با ما : ( مشهد تعمیر ) در صورت بروز خرابی در مایکروفر خود با کارشناس تعمیرات مایکروفر و سولاردام ما تماس بگیرید یا در واتس آپ برا ما پیام بذارید یا در بخش نظرات سوال خودتان را بپرسید.   اگر ایراد جزئی بود با راهنمایی کارشناس مربوطه مشکل بوسیله شما و با مشاوره ما برطرف خواهد شد. اما اگر ایراد با مشاوره تلفنی برطرف نشد با ثبت درخواست تعمیرات مایکروویو (ماکروفر) خود، تکنسین در کمترین زمان برای رفع عیب اعزام خواهد شد. هزینه تقریبی بعد از کارشناسی و قبل از انجام هرگونه تعمیرات خدمت مشتری اعلام می شود. تمام هزینه ها طبق تعرفه مرکز خدمات تعمیر مایکروفر می باشند. پس از ارائه تعمیرات و خدمات دستگاه به مدت 6 ماه توسط مشهد تعمیر گارانتی می گردد. پس از کارشناسی توسط سرویسکار دلایل بوجود آمدن ایراد برای شما شرح داده می شود. پس از انجام خدمات، آموزش استفاده درست از ماکروویو و سولاردم برای افزایش عمر دستگاه داده می شود.

تعمیرکار سولاردام سامسونگ مشهد

پشتیبانی از خدمات صورت گرفته در 7 روز هفته و تمام طول روز صورت می پزیرد. سرویس کلی دستگاه پس از تعمیر ماکروفر و سولاردام انجام می گیرد. خدماتی که مرکز مشهد تعمیر برای تعمیرات ماکروفر و سولاردام در مشهد  ارائه می دهد شامل چه عناوینی است؟ تعویض و تعمیر برد معمولی مایکروفر-سولاردام تعویض و تعمیر برد اینوتر مایکروویو-سولاردام تعویض مگنترون ماکروفر-سولاردام تعویض های ولتاژ ماکروفر-سولاردم تعویض خازن ماکروویو-سولاردوم تعویض دیود ماکروویو-سولاردم تعویض سینی گردان مایکروفر-سولاردوم تعویض ریل سینی مایکروویو-سولاردام تعویض موتور چرخان ماکروویو-سولاردم سرویس سالانه ماکروفر-سولاردوم چربی زدایی دیواره سقف و کف مايكروفر-سولاردم تعویض فیلتر اشعه مایکروویو-سولاردام تعویض شیشه ماکروفر-سولاردام تعویض برد های ولتاژ اینورتر تعویض فیوز ماکروویو بیشترین تاثیر در خرابی مایکروویو استفاده اشتباه از دستگاه است. که خرابی هایی نظیر جرقه زدن و به دنبال آن عدم گرم کردن مایکروفر را در پی دارد، با وقوع این ایراد ها برای تعمیر ماکروفر و سولاردام خود با استفاده از خدمات و تعمیرات مرکز مشهد تعمیر از  طریق تماس مستقیم با کارشناسان ما مشاوره کنید.   مرکز خدمات تعمیر مایکروویو و سولاردم در مشهد  با شعب متعدد در سطح شهر سعی بر این دارد. تا تعمیرات خود را در سریعترین زمان و با 90 الی 180 روز گارانتی و فاکتور رسمی ارائه می دهد. تماس مستقیم 09154243007 – ثبت سفارش آنلاین  

نمایندگی مجاز تعمیرات مایکروویو و سولاردام سامسونگ در مشهد

تعمیر ماکروفر سامسونگ در منزل مشهد

 

عیوب متداول در انواع مایکروویو ها و سولاردام ها

از عیب های متداول در مایکروفر و سولاردام میتوان به:  
 • خاموش بودن مایکروویو و سولاردام ( روشن نشدن ماکروفر سامسونگ )
 • گرم نکردن مایکروفر و سولاردم ( روشن نشدن دستگاه اشعه دستگاه بر اثر استفاده بیش از حد )
 • جرقه زدن ماکروفر و سولاردام ( بر اثر کثیفی دستگاه و سوختن بنده ممکن است جرقه بزند )
 • نچرخیدن سینی دستگاه ( بر اثر خرابی موتور کف یا شکستن کوپل گردون ممکن است اتفاق بیفتد)
 • خاموش بودن لامپ دستگاه ( معمولا بر اثر گرما و عمر مصرفی که این لامپ ها دارند سوختن آنها طبیعی است .)
 • ایجاد سر و صدای زیاد هنگام کار ( معمولا کثیفی فن ها باعث ایجاد اضافی میشود )
 • کار نکردن دکمه ها یا تاچ ( قابل تعمیر است نگران نباشید و با ما تماس بگیرید )
 • دود کردن در زمان کار ( ب اثر کثیفی المنت های دستگاه اتفاق می افتد )
 • شکسته شدن شیشه درب ماکروفر ( متاسفانه درصورت استفاده با این ایراد احتمال نشت اشعه وجود دارد )
 • برق داشتن بدنه دستگاه ( شاید ساختمان شما سیستم ارت نداشته باشد )
 • پریدن فیوز منزل هنگام باز کردن یا بستن درب مایکروفر ( اتصال کوتاه شدن در دستگاه )
 • کم شدن قدرت گرم کردن میکروویو و …( ولتاژ ورودی کاهش پیدا کرده یا مگنترون معیوب شده )
    در صورت وقوع خرابی در دستگاه برای تعمیر ماکروفر و سولاردام خود در شمال جنوب شرق غرب و مرکز مشهد  با مرکز خدمات مشهد تعمیر تماس بگیرید. یا با ثبت درخواست خود به صورت آنلاین در کمتر 30 دقیقه اپراتور با شما تماس گرفته و بعد از مشاوره با متخصصان سفارش شما را ثبت خواهد کرد.  

تعمیرگاه ماکروفر سامسونگ در مشهد

  بررسی سئوالات متداول مشتریان به همراه آموزش تعمیرات مایکروفر و سولاردم در این بخش به مشکلات متداول ماکروویو که بوسیله کارشناسان دفتر مرکزی مشهد تعمیر ثبت شده است میپردازیم و سپس برای آموزش تعمیر ماکروفر راه حل های ساده ای را مطرح میکنیم.  

چرا ماکروفر سامسونگ گرم نمیکند؟

 • ابتدا باید توجه کنید که برنامه ای که انتخاب میکنید برای پخت نباشد و روی ویو (wave) تنظیم شده باشد.
 • ممکن است درب دستگاه باز مانده باشد که دستگاه شروع به گرم کردن نمی کند.
 • سوختن هریک از قطعاتی نظیر مگنترون، ترانس های ولتاژ، خازن، دیود و حتی خرابی برد باعث بروز این مسئله میشود.
 • باید در قسمت پشت دستگاه فضای مناسبی برای کارکرد درست فن باشد تا به راحتی بتواند هوای گرم را از محفظه دستگاه خارج کند.
  راه حل و آموزش تعمیر ماکروویو یا سولاردوم سامسونگ  در منزل:   اگر نمیدانید به چه صورت برنامه را روی حالت ویو قرار دهید کافیست به دفترچه راهنمای ماکروویو مراجعه و آن را مطالعه کنید. ممکن است زبانه های درب شکسته باشد و کلید های درب فعال نشود یا کثیفی جرم مابین درب گیر کرده باشد و درب به طور کامل بسته نشود. اگر هر یک از قطعاتی که اشاره شد خراب باشد به دلیل نیاز به تخصص برای بررسی بهتر و تعمیرات مایکروویو یا سولاردام سامسونگ، سامسونگ، اسنوا، گالانز در شمال جنوب شرق غرب و مرکز مشهد با مرکز مشهد تعمیر تماس بگیرید تا تعمیرکار برای عیب یابی و رفع مشکل اعزام گردد. حداقل فاصله تا سطح پشتی دستگاه باید 10 سانتیمتر باشد. برخی از خدمات ما در مشهد تعمیر :   تعمیرات ماکروفر ال جی در مشهد تعمیرات ماکروفر سامسونگ در مشهد تعمیرات ماکروفر پاناسونیک در مشهد  

چرا دستگاه مایکروفر سامسونگ روشن نمیشود؟

در گام اول اطمینان حاصل کنید کابل برق وصل است و مطمین شوید پریز و فیوز مربوط به آن سالم است. نوسانات ناشی از برق شهری ممکن است باعث آسیب به برد شود. استفاده طولانی مدت بدون خنک شدن قطعات: این اتفاق عموما در غذا خوری ادارات یا مهمانی ها که برای گرم کردن حجم بالایی از مواد غذایی به کار میرود. در صورت بکارگیری طولانی مدت ترموستات برای جلوگیری از آسیب به قطعات جریان برق را قطع میکند. خرابی کلید های درب نیز باعث به کار نکردن دستگاه گردد. در برخی از مواقع خرابی مگنترون نیز باعث بروز این مشکل میشود. حتی باید فیوزهای خود دستگاه نیز توسط تکنسین تعمیرات بررسی شود. راه حل و آموزش تعمیر مایکروفر سامسونگ در منزل:   در صورت خراب بودن پریز از یک برقکار کمک بگیرید یا از یک پریز سالم استفاده کنید. هر 20 دقیقه که از دستگاه استفاده می کنید بهتر از 40 دقیقه اجازه خنک شدن کامل قطعات را بدهید. اگر حجم بالایی از غذا را در وعده های گوناگون گرم میکنید بهتر است از ماکروفر صنعتی استفاده کنید. از یک محافظ برق برای جلوگیری از شوک های ناشی از نوسانات برق استفاده کنید. برای بررسی بیشتر قطعاتی مثل میکروسوئیچ، برد، فیوزها و مگنترون از تکنسین تعمیر ماکروفر و سولاردام در مشهد  کمک بگیرید. برخی از خدمات مشهد تعمیر : تعمیرات سولاردام فوما در مشهد تعمیرات سولاردام اسنوا در مشهد تعمیرات سولاردام سامسونگ در مشهد  

چرا سینی مایکروفر سامسونگ  نمی چرخد؟

اولین اقدام شما چک کردن محل قرار گیری سینی و ریل چرخان باید باشد. دقت کنید در مسیر چرخش ریل کثیفی و باقی مانده غذا نباشد. خرابی موتور چرخشی مایکروفر باعث توقف و یا ضعیف شدن حرکت و چرخش مایکروویو می شود. در موارد نادر معیوب بودن برد یا سیم کشی نیز باعث وقوع این ایراد میگردد.  
راه حل و آموزش تعمیرات ماکروویو در محل:
  جای گذاری صحیح سینی روی کوپل سه گوش و قرار گیری مناسب ریل در زیر سینی تمیز کردن مسیر چرخش ریل و از میان برداشتن باقی مانده غذا در زیر سینی تعویض موتور گردان یا بررسی سیم کشی بوسیله سرویسکار انجام میگیرد  

چرا مایکروفر سامسونگ  حین کار جرقه می زند؟

استفاده از ظروف فلزی، آلمینومی (فویل کباب)، براق و ظروف لب پر باعث بروز چنین اختلالی میشود. کثیف بودن دیواره ها، سقف و سطوح داخلی دستگاه بخاطر چربی و پسماند باقیمانده غذا دلیل جرقه می باشد. عدم توجه به سرویس دوره ای که نیاز به تعویض فیلتر اشعه میباشد. استفاده از سه پایه های غیر مجاز یا پایه ها ی که محافظ لاستیکی ندارند. خرابی مگنترون نیز میتواند علت جرقه زدن باشد . به دلیل بی توجهی به موارد بالا اتفاق می افتد به همین دلیل جرقه ها بیشتر میشود.   تعمیر ماکروفر سامسونگ در مشهد

دفترچه راهنمای ماکروفر سامسونگ

با مطالعه دفترچه راهنما از ظروف مخصوص استفاده کنید. (مثلا استفاده از ظروف شیشه ای بلامانع است) بهترین ظروف مناسب آرکپال و پیرکس است . توجه داشته باشید از قالب های فلزی کیک فقط میتوانید در حالت کانوکشن استفاده کنید . استفاده از درپوش مخصوص میتواند باعث کمتر کثیف شدن دستگاه و بهتر گرم شدن مواد غذایی شود . بعد از هر بار کار با دستگاه مخصوصا در گرم کردن مواد غذایی چرب یا پخت مرغ، لازانیا و آب کردن کره بخوبی دستگاه رو تمیز کنید. سرویس دوره ای در بازه ی زمانی هر 2 سال یکبار انجام گیرد. که شامل تعویض فیلتر میکا مگنترون میشود .  

چرا ماکروویو سامسونگ صدای زیاد می دهد؟

 • جاگذاری نا مناسب سینی و ریل چرخان
 • وجود کثیفی در مسیر ریل
 • خرابی موتور چرخان
 • مشکل یا کثیفی در فن خنک کننده
 • معیوب بودن ترانس ولتاژ بالا
 • شنیده شدن صدای جرقه بخاطر ظروف نا مناسب
    در وهله اول برخی صداها عادی هست مثل صدای ویز ویز مگنترون که نیاز به کار خاصی نیست. وقتی سینی، ریل ، قسمت زیرین ماکروویو و سولاردام را تمیز می کنید بعد از جاگذاری دقت کنید. که بخوبی سینی بر سر جای خود نشسته باشد. تمیز کردن غذا های باقی مانده که باعث ناهمواری ریل میشود . چرخ دهنده های موجود در موتور کف بعد از چند وقت کار کردن ساییده می شوند و باید موتور تعویض شود. سرویس و روغن کاری فن های مگنترون یا گریل باعث روان شدن حرکت میشود پس مشکل صدای زیاد برطرف میشود. معمولا وقتی ترانس خراب میشود با صدای زیاد همراه است. گذاشتن ظروف مناسب.

چرا دستگاه ماکروفر سامسونگ حین کار دود میکند؟

 • کثیف بودن دستگاه و سوختن چربی های روی المنت بر اثر گرما
 • بخار و سوختگی غذا بخاطر زمان بالا
 • اگر بوی سیم سوخته احساس میکنید احتمالا مشکل از سوختن سیم پیچ های ترانس است.

آموزش تعمیر ماکروفر سامسونگ مشهد

  توجه به این نکته غیر قابل کتمان که مایکروفر کثیف کارایی لازم در اجرای صحیح خود را ندارد. پس الان اقدام به تمیز کردن دستگاه کنید. بنا به نوع ماده غذایی که طبخ میکنید دما و تایم مناسبی را تنظیم کنید. خرابی ترانس نیاز به تعویض دارد.  

چرا مایکروفر سامسونگ پس از چند ثانیه کار خاموش میشود و فیوز میپرد؟

 1. شکستگی یا تغییر شکل زبانه های درب
 2. جابجایی کلیدهای درب (میکروسوئیچ) از سرجای خود
 3. خرابی میکروسوئیچ و دوفاز شدن مدار
 4. اتصالی در سیم کشی
راه حل و آموزش تعمیر ماکروفر در منزل مشهد
 1. تعویض زبانه درب
 2. سفت کردن محل سوییچ ها
 3. تعویض کلیدهای درب
 4. بررسی سیم کشی توسط متخصص.
 

چرا لامپ ماکروفر سامسونگ کار نمیکند یا کم نور شده است؟

 • چنانچه لامپ کار نمیکند احتمال دارد لامپ سوخته باشد.
 • سیم کشی دچار خرابی شده باشد.
 • اگر نور آن کم شده ممکن است کثیف باشد یا یکی از قطعات آمپر اضافی میکشد.
راه حل:   معمولا با تعویض لامپ مشکل حل میشود. اما چنانچه مشکل از سیم کشی یا آمپر اضافی باشد باید توسط تعمیرکار اجزا تست شود. چرا برنامه گریل ماکروفر سامسونگ  کار نمیکند؟  

خرابی المنت های حرارتی گریل که در سولاردم ها شایع است.

مشکل در برد فرمان راه حل تعمیر گریل ماکروفر سامسونگ با تعویض المنت ها مشکل حل میگردد. مشکلات بردی تخصصی است باید توسط تعمیرکار بررسی گردد.  

چرا دکمه ها ماکروفر سامسونگ یا تاچ دستگاه عمل نمکند؟

برخی اوقات در طول زمان ممکن است برد فرمان مدار دچار قطعی شود. احتمال دارد خود دکمه اتصال کوتاه کند و کار نکند. راه حل رفع مشکل عمل نکردن کلید های تاچ ماکروفر سامسونگ : اصلاح مدار توسط تعمیرکار تعویض دکمه ها در صورتی که 2 مورد بالا جواب نداد پنل برد باید تعویض گردد. آموزش تعمیر برد مایکروویو و ماکروفر سامسونگ در محل در مشهد زمانی که صفحه کلید و تاچ به درستی کار نمیکنند: قبل از اینکه به آموزش تعمیر ماکروفر بپردازیم لازم است بدانید که هم ماکروفر هم ماکروویو با لامپ مگنتران به گرم کردن غذای شما میپردازند و فرق آنها در این است که ماکروویو گریل دارد ولی ماکروفر خیر. بعضی ها ماکروفر را مایکروفر و ماکروویو را مایکروویو نام میبرند ؛ ولی در نحوه تعمیرات تفاوتی نمیکند. آموزش تعمیر ماکروفر ممکن است مشکل به نظر برسد اما با آموزش درست، بسیاری از مشتریان ما این کار را ساده می دانند. به طور متوسط تعمیر مایکروویو باید 15 دقیقه زمان ببرد، ما با استفاده از علائم خرابی مایکروویو آن را تعمیر می کنیم. علائمی مانند کار نکردن صفحه لمسی، صدای زیاد دستگاه، عدم چرخش صفحه چرخان و … در این مقاله از مشهد تعمیر، عیب یابی مایکروویو به صورت گام به گام آموزش داده شده و نحوه تست قطعات مختلف و تعمیر یا تعویض آن ها شرح داده شده است. علائمی که در تعمیر ماکروفر سامسونگ  مورد بررسی قرار خواهند گرفت عبارتند از:
 • صفحه لمسی مایکروویو
 • صدای ماکروفر
 • خاموش یا روشن نشدن ماکروفر
 • گرم نکردن ماکروفر
 • صفحه گردانن مایکروویو
 • درب ماکروفر
 • فن کاکروفر
 • مشکلات متفرقه و بدون علامت مایکروویو

چگونه ماکروفر سامسونگ خود را تعمیر کنیم؟

برای اینکه بدانید چگونه ماکروفر خود را تعمیر نمایید ؛ نیاز به ابزار و رعایت نکات ایمنی دارید. ابزار مورد نیازجهت تعمیر ماکروفر سامسونگ :
 • اهم سنج
 • پیچ گوشتی
 • فیوز کش
 • دفتر یادداشت
اینکه انسان بتواند تصور کند که می تواند غذا را بدون استفاده از آتش یا قرار دادن در فر گرم کرد، شگفت انگیز است. مایکروفر معجزه علم است. احتمالا شما چون مایکروفرتان مانند قبل کار نمی کند و یا اصلا کار نمی کند، مقاله آموزش تعمیر مایکروویو را می خوانید. بعضی از مشکلات مایکروفر را می توانید خیلی سریع و با قیمت پایین خودتان حل کنید. برای این کار به یک ولت-اهم سنج نیاز دارید که در اکثر ابزار آلات فروشی ها قابل دسترس هستند؛ برای اینکه یادتان بماند کدام پیچ متعلق به کجاست، از دفترچه یادداشت استفاده کنید. به جز در موارد خاص، همیشه دستگاه را قبل از عیب یابی از برق بکشید. حالا ببینیم چطور می توانیم مشکل را حل کنیم. نکات مهم در آموزش تعمیر مایکروفر سامسونگ مشهد :   قبل از لمس هر گونه قطعه داخلی، از تخلیه شدن خازن اطمینان حاصل کنید. خازن ولتاژ اضافی را ذخیره کرده و حتی اگر دستگاه به برق نباشد، می تواند خطرناک باشد. برای تخلیه ی خازن نیاز به یک مقاومت سیمی با نرخ 2وات-20000 اهم و یک جفت سیم اتصال دهنده که در انتها دارای گیره سوسماری باشند، دارید. یک سیم را به هر دو سر مقاومت وصل کنید. یکی از سیم های اتصال دهنده را به قسمت فلزی پیچ گوشتی وصل کنید و سیم دیگر را به یکی از پایانه های خازن متصل کنید. حالا نوک پیچ گوشتی را به پایانه دیگر بزنید. ممکن است جرقه ای کوچک ایجاد شود. اگر خازن سه پایانه داشت، همین کار را برای پایانه وسط و هر پایانه خارجی تکرار کنید.   چرا صفحه لمسی ( تاچ ال سی دی ) مایکروویو ( ماکروفر ) کار نمی کند؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر، به مشکل عدم کار صفحه لمسی این دستگاه میپردازیم ، بسیاری از کاربران پرسش میکنند . که چرا صفحه لمسی مایکروویو کار نمیکند ؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوویم که کلید ممبران و برد الکترونیکی باید چک شود ، در ادامه به توضیحات بیشتر در این موارد پرداخته ایم. خرابی کلید ممبران علت کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر میباشد. خرابی کلید ممبران علت کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر میباشد ، برای اطلاعات بیشتر به مطالعه بپردازید: اگر دکمه ها در صفحه لمسی مایکروویو کار نمی کنند، ممکن است ایراد از کلید ممبران باشد. این قسمت از کلید های الکتریکی لمسی نرم ساخته شده است. که دو لایه پلاستیک میلار با پوشش های رسانا هستند که در اطراف با یکدیگر برخورد می کنند. وقتی شما در صفحه لمسی مایکروویو یک دکمه را فشار می دهید، دو سطح با هم برخورد می کنند و یک مدار الکتریکی را کامل می کنند که یک سیگنال به برد کنترل می فرستد. پوشش رسانا بر کلید ممبران به مرور زمان و در اثر استفاده فرسوده شده و نیاز به تعویض پیدا می کند. مایکروویو را از برق بکشید و بدنه خارجی آن را بردارید تا به کلید ممبران دسترسی پیدا کنید. که معمولا به برد کنترل چسبیده است. کلید ممبران در اکثر مواقع توسط یک فلت نواری به برد کنترل متصل شده است. قبل از هر گونه تعمیر، این فلت را چک کنید. باید قبل از شروع تعمیرات، شماتیک الکتریکی دستگاه خود را چک کنید تا طرح ماتریس کلید ممبران خود را مشاهده کنید. برای تست کردن صفحه لمسی از مولتی متر استفاده کنید. با فشردن هر دکمه بر روی صفحه لمسی، مقدار کمی مقاومت در مولتی متر باید نشان داده شود. خرابی برد الکترونیکی علت کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر میباشد خرابی برد الکترونیکی علت کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر میباشد ، برای آموزش تعمیر ماکروفر در این مواقع با ما همراه باشید. اگر شما نمی توانید عدد را وارد کنید اما صفحه نمایش روشن است، ممکن است مشکل از برد کنترل باشد. برد کنترل صفحه لمسی را با سیگنال های ولتاژ پایین تامین می کند. وقتی شما یک دکمه را روی صفحه لمسی می فشارید، برد کنترل به اجزای دیگر مایکروویو سیگنال می فرستد تا گرمایش را شروع کنند. اگر کلید ممبران درست عمل می کند و اتصال آن به برد کنترل مشکلی ندارد، ممکن است برد کنترل نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. برق دستگاه را قطع کنید و بدنه خارجی آن را بردارید و برد کنترل را تعمیر یا تعویض کنید.   چه مشکلاتی به لامپ مگنترون مایکروویو مربوط است؟ اگر مایکروویو صدایی وزوزو مانند می دهد ، ممکن است به این معنی باشد که مگنترون درست کار نمیکند. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا ست که در مایکروویو تولید حرارت می کند. برای دسترسی به مگنترون، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید، سپس بدنه خارجی دستگاه را برداشته و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید. مطمئن شوید که پیچ و مهره ها محکم بوده و دیود ولتاژ بالا درست کار می کند و اگر چنین بود، مگنترون باید تعویض شود. همچنین به آنتن روی مگنتران توجه کنید و بدانید که اگر آنتن از حالت طبیعی خود خارج شود تولید جرقه میکند. چرا موتور گردان مایکروویو سامسونگ کار نمیکند؟ اگر صدای غیر طبیعی از سینی گردان مایکروویو شما شنیده می شود، ممکن است مشکل از موتور محرک باشد. مایکرویو از یک کوپلر که توسط موتور حرکت می کند، برای چرخاندن سینی شیشه ای استفاده می کند ، اگر موتور صدای ساییده شدن ایجاد می کند، باید تعویض شود. برای دست یابی به موتور، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید. موتور معمولا در کف مایکروویو قرار دارد و توسط پیچ و سیم در جایش نگه داشته می شود. فیش ها را خارج نمایید و سپس دو پیچ موتور گردان را باز کنید. موتورگردان را خارج نمایید و به همان شکل موتور جدید را جایگزین نمایید. چه مشکلاتی به کوپلر محرک ماکروفر سامسونگ  مربوط است؟ صدای غیرنرمال در مایکروویو ممکن است نشان دهنده این باشد. که کوپلر محرک که نقش کمک به چرخیدن سینی شیشه ای را دارد، دچار مشکل می باشد. چه مایکروویو شما دارای سینی دایره ای یا مستطیلی باشد، سینی و غلتک را بردارید تا کوپلر را بررسی کنید. ممکن است در بعضی مدل ها نیاز باشد قبل از اینکه کوپلر را بررسی کنید، موتور را از کف مایکروویو بردارید. بیشتر کوپلر ها دهانه هایی D شکل دارند که توسط آن به شفت موتور وصل می شود. دهانه را از نظر شکسته یا فرسوده بودن که ممکن است باعث ایجاد صدا شود، بررسی کنید. چه مشکلاتی به غلتک راهنما ماکروفر سامسونگ مربوط است؟ اگر صدای غیر نرمالی از سینی گردان مایکروویو شنیده می شود، ممکن است مشکل از غلتک راهنما باشد که به سینی چرخان کمک می کند بدون اصطکاک بچرخد. سینی را برداشته و غلتک را از نظر فرسودگی یا آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر غلتک شکسته یا فرسوده شده بود، آن را تعویض کنید. چک کنید که درکجا به کوپلر می رسد تا مطمئن شوید که زمانی که مایکروویو در حال کار کردن است، غلتک در جایگاه خود قرار دارد. در بعضی مدل ها، صدای غیر طبیعی ممکن است از چرخ های غلتک راهنما باشد. این چرخ ها را نیز چک کنید. چه مشکلاتی به دیود ولتاژ بالا ماکروفر سامسونگ مربوط است؟ اگر مایکروویو شما صدای وزوز بلند تولید می کرد، احتمالا مشکل از دیود ولتاژ بالا می باشد. این قسمت با خازن و مگنترون برای تولید حرارت کار می کند. قبل از شروع این تعمیر، مایکروویو را از برق بکشید، بدنه خارجی را بردارید و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا دچار شوک الکتریکی نشوید. دیود را پیدا کنید و پیوستگی آن را با مولتی متر چک کنید. همچنین پیوستگی دیود را در خلاف جهت اولیه نیز چک کنید. قرائت مولتی متر باید در یکی از جهت ها پیوستگی را در دیود ولتاژ بالا نشان دهد. در غیر این صورت باید تعویض شود. چه مشکلاتی به فن خنک کننده ماکروفر سامسونگ مربوط است؟ یکی از اساسی ترین گام هایی که در هنگام آموزش تعمیر ماکروفر باید برداشت اشاره به ایرادات مربوط به فن دستگاه هست که در ادامه به آن می پردازیم. فن خنک کننده وقتی مایکروویو در حال کار است، مگنترون را خنک می کند و در داخل بدنه قرار دارد. برای دست یابی به آن، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و بدنه خارجی آن را بردارید. پوشش فن را بردارید و هر گونه فرسودگی یا آسیب دیدگی را در تیغه های فن بررسی کنید. همچنین بررسی کنید که تیغه های فن در موقع چرخیدن به اشیا دیگر گیر نکنند. چرا مایکروویو سامسونگ  خاموش نمی شود؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر سامسونگ به مشکل خاموش نشدن دستگاه میپردازیم : کلید قفل داخلی اگر مایکروویو بعد از اینکه در را باز کردید خاموش نشده بود، ممکن است مشکل از کلید قفل داخلی باشد. کلیدی که سالم باشد، به اجزای دیگر برق رسانی می کند و وقتی در مایکرویو باز شد، برق را قطع می کند. اجزایی که می توانند در صورت کار نکردن کلید روشن بمانند؛ فن موتور، موتور همزن و لامپ داخلی می باشند. در درب مایکروویو زبانه ای وجود دارد که کلید در را فعال می کند و در داخل بدنه قرار دارد. برای تست کردن کلید، بدنه خارجی را بردارید. کلید معمولا سیم هایی دارد که به پایانه ها وصل هستند و لیبل های C و NO دارند. برای تست کردن کلید از یک مولتی متر استفاده کنید. وقتی در بسته است، پیوستگی باید وجود داشته باشد نه وقتی که باز است. اگر در حالی که در باز بود، مولتی متر پیوستگی را نشان داد، قفل داخلی در باید تعویض شود. چطور بفهمیم ایراد از برد هوشمند ماکروفر است ؟ اگر مایکروویو با فشردن دکمه توقف خاموش نشد، اما با باز کردن در خاموش شد، ممکن است مشکل از برد هوشمند باشد. برد هوشمند که معمولا برد کنترل نیز نامیده می شود، مایکروویو را با برق رسانی به رله ها کنترل می کند. یکی از نشانه های خراب بودن برد هوشمند خاموش نکردن رله بعد از انجام عملیات است. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از برد هوشمند است، می توانید رله ها را از نظر پیوستگی تست کنید. مایکروویو را از برق کشیده و بدنه خارجی آن را بردارید. از یک مولتی متر استفاده کنید تا پیوستگی پایانه های رله ها را آزمایش کنید. وقتی برق به رله نمی رسد، نباید پیوستگی نشان دهد. اگر نشان داد، باید برد هوشمند را تعویض کنید. چرا مایکروویو سامسونگ  غذا را گرما نمی کند؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به مشکل گرم نکردن غذا در این دستگاه میپردازید. اگر ماکروفر شما غذا را گرم نمیکند باید به بررسی قطعات زیر بپردازید:  
 • دیود ولتاژ بالا
 • میکروسوئیچ درب ماکروفر
 • لامپ مگنتران
 • خازن
 • ترانس های ولتاژ
 • فیوز
برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید…   خرابی دیود ولتاژ ماکروفر باعث گرم نکردن غذا میشود اگر مایکروویو شما روشن می شود اما گرما نمی دهد، احتمالا مشکل از دیود ولتاژ بالا می باشد. این قسمت با خازن و مگنترون برای تولید حرارت کار می کند. دیود ولتاژ بالا در بدنه قرار دارد. مایکروویو را از برق بکشید، بدنه خارجی را بردارید و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید. پیوستگی دیود را با مولتی متر چک کنید. در یک دیود سالم، قرائت مولتی متر باید در یکی از جهت ها مقاومت پایین و در جهت دیگر مقاومت بالا باشد. اگر در هر دو جهت مقاومت پایین است و یا اصلا پیوستگی نشان نمی دهد، دیودباید تعویض شود. اگر دیود مشکل نداشت، مشکل ممکن است از مدار ولتاژ بالا باشد که تنها باید توسط یک تکنسین آموزش دیده تست و تعویض شود. خرابی میکروسوئیچ درب ماکروفر باعث گرم نکردن غذا میشود وقتی مایکروویو روشن می شود اما گرما تولید نمی کند، ممکن است نشان دهنده این باشد که کلید در خراب است. کلید در وقتی در بسته است به بقیه اجزای مایکروویو سیگنال می دهد و وقتی در بسته است سیگنال می دهد که گرمادهی را متوقف کنند. کلید در همچنین کلید قفل داخلی نیز نامیده می شود. وقتی این قطعه کار نکند، فن و موتور همزن ممکن است بعد از باز شدن در همچنان کار کنند. که باعث میشود به نظر بیاید که مایکروویو در حال کار است. برای دست یابی به کلید، بدنه خارجی را بردارید. ابتدا دستگاه را از برق بکشید. کلید در معمولا سیم هایی دارد که به پایانه ها وصل هستند و لیبل های C و NO دارند. برای تست کردن کلید از یک مولتی متر استفاده کنید در حالی که فعال کننده را از فشردگی خارج می کنید. اگر در آن حالت پیوستگی وجود نداشت، کلید در باید تعویض شود. در هنگام تست کردن، مطمئن شوید که زبانه در که با کلید در درگیر می شود، درست کار می کند. خرابی لامپ مگنترون باعث گرم نکردن غذا میشود اگر مایکروویو گرما ندهد، ممکن است به این معنی باشد که مگنترون درست کار نمیکند. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا ست که برای پختن غذا تولید حرارت می کند. اگر مگنترون خراب شود، ممکن است فیوزی را در مایکروویو خراب کند که در نتیجه دیگر اجزا نیز کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. برای تست کردن مگنترون، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید، سپس بدنه خارجی دستگاه را برداشته و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از خود در برابر شوک الکتریکی محافظت کنید. مگنترون را  با قطع کردن سیم های آن وصل کردن پایانه های مولتی متر به ان، تست کنید. در بین پایانه ها پیوستگی باید 2 یا 3 اهم را نشان دهد. در صورتی که پیوستگی نشان نداد و یا بین ترمینال ها و کیس خارجی مگنترون پیوستگی نشان داد، مگنترون باید تعویض شود. اگر تست با مولتی متر نشانه مطلوبی داشت، بنابراین آزمایشات بیشتر ممکن است نیاز باشد توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام شود. خرابی خازن باعث گرم نکردن غذا میشود اگر خازن ماکروفر ولتاژ مناسب را نداشته باشد فرمان نمیدهد که شروع به کار کند یا گرما دهد. خرابی ترانس های ولتاژ باعث گرم نکردن غذا میشود ترانس های ولتاژ در کف ماکروفر قرار دارد. اگر این قطعه دچار آسیب شود باعث گرم نکردن غذا در ماکروفر میشود. توجه داشته باشید که کار با این قطعه بسیار خطرناک است. خرابی فیوز باعث گرم نکردن غذا میشود ماکروفر دو عدد فیوز دارد و به بررسی جفت آنها بپردازید. چرا مایکروویو سامسونگ روشن نمی شود؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به روشن نشدن دستگاه میپردازیم.اگر مایکروویو شما روشن نمیشود باید به بررسی قطعات زیر بپردازید:
 • میکروسوئیچ درب ماکروفر
 • فیوز سرامیکی
 • فیوز حرارتی یا قطع کننده
 • مجموعه چفت در ماکروفر
 • دیود
 • خازن
 • برد الکترونیکی
میکروسوئیچ درب ماکروفر خرابی در میکروسوئیچ درب ماکروفر باعث روشن نشدن میشود ممکن است دلیل اینکه مایکروویو روشن نمی شود، کلید در خراب باشد. کلید در که کلید قفل داخلی نیز نامیده می شود، وقتی در بسته است به بقیه اجزای مایکروویو سیگنال می دهد و وقتی در بسته است سیگنال می دهد که گرمادهی را متوقف کنند. به همین دلیل، همه چیز ممکن است به طور معمول کار کند اما مایکروویو روشن نشود. برای دسترسی به کلید یا قفل داخلی، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس بدنه خارجی را بردارید. کلید در معمولا سیم هایی دارد که به پایانه ها وصل هستند و لیبل های C و NO دارند. هر پایانه را از نظر پیوستگی چک کنید. اگر در حالی که دکمه فعال کننده در گیر بود، پیوستگی وجود داشت، نشان می دهد که کلید مشکلی ندارد. در غیر این صورت، کلید را تعویض کنید. می توانید از این فرصت استفاده کرده و زبانه در را نیز چک کنید. فیوز سرامیکی خرابی در فیوز سرامیکی مایکروویو باعث روشن نشدن میشود اگر مایکروویو شما روشن نشد و نمایشگر نیز خالی و غیر جوابگو می باشد، ممکن است مشکل از فیوز سرامیکی باشد. این قطعه اجزای مایکروویو را از نوسانات برق محافظت کرده و وقتی خراب شود به طور کلی به اجزا برق نمی رساند. که در نتیجه مایکروویو کار نمی کند. برای دسترسی به فیوز سرامیکی، که در داخل بدنه و نزدیک به کابل برق قرار دارد، ابتدا دستگاه را از برق بکشید. برای تست پیوستگی فیوز از یک مولتی متر استفاده کنید. اگر از دلیل خراب شدن فیوز آگاه هستید، مانند باز کردن یا بستن در، می توانید همچنین کلید در را تست کنید که ببینید کار می کند یا خیر. اگر دلیل خراب شدن فیوز را نمی دانید، بقیه قسمت های مایکروویو مانند مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و مبدل را چک کنید. فیوز در حرارتی خرابی در فیوز حرارتی و یا قطع کننده مایکروویو باعث روشن نشدن میشود هر مشکلی در فیوز حرارتی یا قطع کننده ممکن است باعث شود مایکروویو کار نکند. قطع کننده حرارتی و یا فیوز حرارتی، کمک می کند که مایکروویو حرارتش بیش از حد بالا نرود. وقتی قطع کننده حرارتی خراب شود، مایکروویو به دلایل امنیتی که بیش از حد داغ نشود، روشن نمی شود. برای دسترسی به فیوز حرارتی، ابتدا برق دستگاه را قطع کنید. هنگامی که فیوز را پیدا کردید، سیم هایش را از پایانه های جدا کنید. از مولتی متر برای تست کردن پیوستگی آن استفاده کرده و در صورت عدم پیوستگی فیوز را تعویض کنید. از این فرصت استفاده کنید و بررسی کنید که فن کار می کند و با قطع جریان هوا باعث بالا رفتن دمای مایکروویو نمی شود. خرابی در مجموعه چفت خرابی در مجموعه چفت در مایکروویو باعث روشن نشدن میشود ممکن است مایکروویو به علت مشکلی در چفت در روشن نمی شود. بیشتر چفت های در از زبانه های پلاستیکی ساخته شده که به خارج در می چسبد و وقتی در بسته است، با کلید در درگیر می شود و به بقیه کنترل ها سیگنال می دهد که به دستگاه برق برسانند. اگر زبانه ها آسیب دیده و یا به علت فرسوده بودن فنرها دارای کشش نباشند، کلید با زبانه درست درگیر نشده که در نتیجه مایکروویو روشن نمی شود. برای دسترسی به زبانه در، ابتدا برق دستگاه را قطع کنید. پنل داخلی در را بردارید که توسط زبانه های پلاستیکی در جایش نگه داشته شده است. زبانه در را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. خرابی در دیود و خازن خرابی در دیود و خازن ماکروفر باعث روشن نشدن میشود اگر دیود و خازن هم مشکل داشته باشد ماکروفر روشن نمیشود. خرابی در برد الکترونیکی خرابی در برد الکترونیکی ماکروفر باعث روشن نشدن میشود اگر برد الکترونیکی هم مشکلی داشته باشد ماکروفر فرمان کار نمیدهد. ایرادات رایج در ماکروفر های سامسونگ چرا سینی گردان مایکروویو نمی چرخد؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به مشکل کار نکردن سینی گردان میپردازیم. اگر سینی گردان ماکروفر نمیچرخد باید قطعات زیر چک شود:
 • موتور محرک مایکروویو
 • کوپلر مایکرویو
 • غلتک راهنما مایکروویو
خراب موتور محرک مایکروویو باعث نچرخیدن سینی میشود اگر در مایکروویو سینی شیشه ای نمی چرخد، ممکن است این مشکل به دلیل خراب شدن موتور باشد. بیشتر دستگاه ها دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند که دارای یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده، می باشد. برای دسترسی به موتور، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و پنل پایینی را بردارید. موتور معمولا در کف مایکروویو قرار دارد و توسط پیچ و سیم در جایش نگه داشته می شود. اگر موتور ایجاد صدای ساییده شدن می کند و یا نمی چرخد، نیاز است تعویض شود. برای تست کردن پیوستگی موتور، از مولتی متر در پایانه ها استفاده کنید. اگر پیوستگی نشان نداد، موتور باید تعویض شود. اگر موتور پیوستگی نشان داد اما هنوز کار نمی کرد، ممکن است مایکروویو نیاز به تست ولتاژ زنده داشته باشد که حتما باید توسط یه شخص دارای صلاحیت انجام شود. خرابی کوپلر مایکرویو باعث نچرخیدن سینی میشود اگر سینی چرخان در مایکروویو شما نمی چرخد، ممکن است مشکل از کوپلر باشد. بیشتر مدل های مایکروویو دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند که توسط یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده، می چرخد. برای تست کردن کوپلر از نظر آسیب دیدگی، سینی و غلتک هدایت کننده را بردارید. اگر برای بررسی کوپلر نیاز بود پوشش پایینی را بردارید، مایکروویو را از برق بکشید. بیشتر دستگاه ها دارای یک کوپلر سه وجهی هستند که به راحتی از شفت موتور جدا می شود. برای مدل های دیگر، احتمالا نیاز باشد اول موتو را جدا کنید. دهانه کوپلر که به شفت موتور متصل می شود را از نظر شکسته یا فرسوده بودن بررسی کنید. خرابی غلتک راهنما مایکروویو باعث نچرخیدن سینی میشود اگر سینی چرخان در مایکروویو شما نمی چرخد، ممکن است مشکل از غلتک هدایت کننده باشد که در زیر سینی قرار دارد و به چرخیدن سینی کمک می کند. غلتک هدایت کننده به همراه کوپلر سینی شیشه ای را می چرخاند. سینی را برداشته و غلتک را از نظر فرسودگی یا آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر غلتک خراب شده بود آن را تعویض کنید. چرا درب مایکروویو درست بسته نمی شود؟ در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به مشکل بسته نشدن درس درب دستگاه میپردازیم. مجموعه چفت در مایکروویو اگر در مایکروویو دست بسته یا چفت نمی شود، معمولا به دلیل مشکلی در زبانه در است. مجموعه چفت در معمولا دو زبانه که به نگه دارنده کلید در چارچوب مایکروویو متصل می شوند، دارد. وقتی زبانه ها درست کار کنند، به کلید درگیر شده تا به مایکروویو برق رسانی کنند. در نتیجه درست کار کردن آن ها مهم است. چفت در با فنر کار می کند تا برای گیر کردن زبانه ها کشش لازم فراهم شود. خرابی چفت ممکن است به سادگی شکسته بودن زبانه یا فرسوده و کشیده شده بودن فنرها باشد که در این صورت باید مجموعه چفت در را تعویض کنید. برای دسترسی به چفت در، برق دستگاه را قطع کنید و پنل داخلی در را بردارید که توسط زبانه های پلاستیکی در جایش نگه داشته شده است. فنر های پیچ خورده مایکروویو اگر در مایکروویو دست بسته یا چفت نمی شود، ممکن است مشکل از فنر ها باشد. خوشبختانه، این مشکل ساده ای ست و می توانید به راحتی حلش کنید. فنر ها برای بسته نگه داشتن در مایکروویو استفاده می شوند. به طور کلی 2 نوع فنر در مجموعه چفت در وجود دارد. برای چک کردن فنرها، برق دستگاه را بکشید و پنل های در را بردارید. فنرها در پایین در قرار دارند. فنرها را از نظر فرسودگی و آسیب دیدگی بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.   چرا فن مایکروویو سامسونگ کار نمی کند؟ یکی از ایراداتی که در آموزش تعمیر ماکروفر باید به آن اشاره شود خرابی فن مایکروفر است.
 • فیلتر زغالی مایکروویو
 • فیلتر چربی مایکروویو
 • مجموعه دمپر مایکروویو
 • مجموعه دمپر
مشکل در فیلتر زغالی مایکروویو سامسونگ باعث کار نکردن فن میشود در این بخش از آموزش تعمیر ماکروفر نگاهی به مشکل در فیلتر ذغالی این محصول و راهکار های تعمیر مایکروفر در این هنگام خواهیم انداخت. اگر فن خروجی مایکروویو شما از کار کردن ایستاد، ممکن است مشکل مسدود شدن فیلتر زغالی باشد. این نوع فیلتر ها در مایکروویوهای دیواری که در بالای گاز نصب می شوند وجود دارد و نقش آن جذب کردن بو و آلودگی ناشی از پخت غذا می باشد. این آلودگی ها به مرور زمان جمع شده و باعث انسداد فیلتر می شوند. تعویض فیلتر زغالی را هر چند وقت یه بار انجام داده و جز برنامه روتین سرویس لوازم خانگی خود قرار دهید. برای دست یابی به فیلتر که معمولا در پشت خروجی هوای گریل است،  با باز کردن یپچ ها مته را بردارید و فیلتر را جدا کنید. فیلتر جدید را نصب کنید و در صورت امکان یا نیاز با گیره فنری محکم نگه دارید. مشکل در فیلتر چربی مایکروویو باعث کار نکردن فن میشود یکی ازنکاتی که در هنگام مطالعه آموزش تعمیر ماکروفر با آن مواجه می شوید وجود چربی در فیلتر مایکروفر است که عواقب به خصوصی دارد و در آدامه به آن می پردازیدم.   اگر فن خروجی مایکروویو شما از کار کردن ایستاد، ممکن است مشکل مسدود شدن فیلتر چربی باشد. فیلتر چربی، روغن و چربی غذایی که در حال گرم شدن است به دام می اندازد تا سیستم فن خروجی را تمیز نگه دارد. اینکه فیلتر چربی بعد از مدتی مسدود شده و نیاز به تعویض داشته باشد، مسئله غیر نرمالی نیست. فیلتر چربی به طور معمول در کف مایکروویوهایی که در بالای گاز نصب می شوند، قرار دارد و با گیره های فنری در جایش نگه داشته می شود. می توانید فیلتر چربی را برداشته و با آب و صابون بشویید تا تمیز شود. البته در برخی موارد که تجمع چربی خیلی زیاد است، ممکن است شستشو مشکل را حل نکند و نیاز باشد کل فیلتر را تعویض کنید. خرابی مجموعه دمپر مایکروویو باعث کار نکردن فن میشود اگر فن خروجی مایکروویو شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مجموعه دمپر ایجاد مشکل کرده باشد. دمپر قسمتی از مایکروویو هایی که در بالای گاز نصب می شوند است و نقش آن جلوگیری از ورود هوا به قسمت سیستم خروجی هوا می باشد. دمپر شامل یک صفحه فلزی یا پلاستیکی می باشد که داکت خروجی را وقتی فن خاموش است، می بندد و هنگامی که فن شروع به کار می کند، آن داکت را باز می کند. دمپر معمولا با فنر کار می کند. برای دسترسی به مجموعه دمپر، ممکن است مجبور باشید مایکروویو را از جایی که در آن نصب شده است بردارید. بررسی کنید که هیچ جسمی دمپر را از باز شدن و بسته شدن باز نمی دارد و همچنین چک کنید که دمپر آسیب ندیده باشد. در صورت لزوم، دمپر را تعویض کنید و مراقب نصب کردن داکت باشید که در آینده باعث گرفتگی دمپر نشود. مجموعه دمپر   فن خروجی مایکروویو ممکن است به علت مشکلی در موتور آن کار نکند. این فن بخشی از مایکروویوهایی ست که در بالای گاز نصب می شوند و نقش آن کمک به گردش هوا در سیستم اگزوز است. برای بررسی موتور فن، ابتدا برق مایکروویو را قطع کرده و سپس آن را از دیوار و یا کابیت جدا کرده و پایین بیاروید. موتور فن معمولا در پشت مایکروویو و نزدیک به سطح بالایی قرار دارد. کاور موتور فن را برداشته و سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر نچرخید، باید آن را تعویض کنید. اگر فن می چرخد، با یک مولتی متر آن را تست کنید. اگر پیوستگی نشان نداد، فن را تعویض کنید. اگر فن پیوستگی نشان داد، فقط گزینه تست ولتاژ زنده باقی می ماند که بررسی شود؛ فن برق دریافت می کند یا خیر. چرا مایکروویو سامسونگ جرقه می زند؟ هنگامی که یک مایکروویو جرقه می زند بسیاری از مردم وحشت می کنند، نیازاست که شما بلافاصله مایکروویو خود را خاموش کنید و بررسی لازم را انجام دهید، اگر هنگامی که مایکروویو شما در حال کار است، جرقه را متوجه می شوید، ابتدا باید حفره داخلی مایکروویو خود را بررسی کنید. در مقاله آموزش تعمیر ماکروفر به مشکل جرقه زدن دستگاه میپردازیم. اگر ماکروفر شما جرقه میزند پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری محفظه داخلی مایکروویو را کامل تمیز کنید و سپس به بررسی موارد زیر بپردازید:   خرابی آنتن لامپ مگنتران علت جرقه زدن در ماکروفر سامسونگ میباشد خرابی آنتن لامپ مگنتران یا همان پوش هدایت موج یکی از علت های جرقه زدن ماکروفر میباشد که در ادامه به شرح بیشتر آن پرداخته ایم: یک پوشش تحت عنوان پوشش هدایت موج بر روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به قسمت مرکزی که مواد غذایی نگهداری می شود هدایت می کند. پوشش هدایت موج همچنین موجب جلوگیری از ورود ذره غذا یا اشکال آن به مگنترون می شود. بسیار رایج است که در طی پخت و پز، برخی از ذرات غذا و روغن از غذا فرار می کنند و به راهنمای موج می چسبند. گرما مگنترون است که آغشته به این ذرات مواد غذایی شده که به عنوان یک جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به راهنمای موج می رود. توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید. یک پوشش براق آسیب دیده یا کوتاه مدت می تواند باعث ایجاد جرقه های مکرر شود. بنابراین راه حل این است که پوشه راهنما سوخته را با یک جدید حذف کنید. مشکل در لامپ مگنتران ماکروفر سامسونگ علت جرقه زدن میباشد اگر لامپ مگنتران یا آنتن آن دچار خرابی شود ، باعث جرقه زدن در ماکروفر میشود. خرابی دیود ولتاژ بالا علت جرقه زدن در ماکروفر میباشد اگر در مایکروویو در حال کار خود جرقه مشاهده کردید، ممکن است دیود ولتاژ بالا باز و یا اتصال کوتاه شده باشد. دیود ولتاژ بالا به همراه خازن و مگنترون حرارت مورد نیاز مایکروویو را فراهم می کند. قبل از اینکه سعی کنید به دیود دسترسی پیدا کنید، مایکروویو خود را از برق بکشید، بدنه خارجی را بردارید و خازن را تخلیه الکتریکی کنید تا دچار شوک الکتریکی نشوید. می توانید با مولتی متر پیوستگی دیود را چک کنید. در یک دیود سالم، باید در یک جهت مقاومت پایین و در جهت دیگر مقاومت بالا نمایش داده شود. اگر دیود ولتاژ بالا در دو جهت مقاومت پایین نشان داد، باید تعویض شود. خرابی همزن علت جرقه زدن در ماکروفر میباشد همزن کمک می کند که در مایکروویو حرارت یکنواخت ایجاد شود. انرژی ای که دستگاه تولید می کند، توسط همزن به طور یکنواخت پخش می شود. اگر همزن مایکروویو درست کار نکند و انرژی به جای اینکه در همه جا پخش شود فقط در یک جای خاص متمرکز شود، ممکن است باعث سوختگی و جرفه زدن شود؛ دو دلیل برای کار نکردن همزن وجود دارد:
 • موتور محرک
 • تسمه همزن
خرابی ورق میکا ( ورق نسوز ) علت جرقه زدن ماکروفر سامسونگ میباشد اگر ورق میکا دچار آسیب شده یا سوخته باشد تولید جرقه میکند. توصیه ما این است اگر دیدید صفحه میکا سوخته یا کثیف و چرب عوض کنید ظروف ناسازگار مایکروویو میتواند دلیل جرقه زدن باشد   احتمال دارد که شما از ظروف استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست. اگر داخل بدنه ماکروفر یا لعاب آن کوچترین پریدگی داشته باشد ، تولید جرقه میکند. بنابراین دفعه بعد اگر شما در مایکروویو جرقه می بینید ترس نداشته باشید، بلافاصله مایکروویو را خاموش کنید و قبل از تماس با مشهد تعمیر ، بازرسی های لازم را انجام دهید. قبل از انجام هرکاری بر روی ماکروفر خود ایمنی را رعایت نمایید و بدانید که تعمیرات مایکروویو بسیار خطرناک میباشد. اگر ماکروفر شما روشن نمیشود ؛ فیوز ، دیود ، خازن ، برد الکترونیکی را برای رفع مشکل بررسی نمایید. اگر ماکروفر شما غذا را داغ نمیکند ؛ دیود ، میکروسوئیچ ، ترانس های ولتاژ ، خازن ، فیوز و لامپ مگنتران را برای رفع مشکل بررسی نمایید. اگر ماکروفر شما جرقه میزند ؛ آنتن روی مگنتران ، لامپ مگنتران ، ورق میکا و لعاب داخل ماکروفر ( پریدگی نداشته باشد )را برای رفع مشکل بررسی نمایید. اگر سینی گردان ماکروفر شما نمیچرخد ؛ موتور گردان ، کوبل موتور گردان را برای رفع مشکل بررسی نمایید. ماکروفر دارای دو فیوز میباشد که هر کدام از این فیوزها آسیب دیده باشند ؛ ماکروفر شما دچار اشکال میشود. برای تعمیر ماکروفر ابتدا فیوزها و سپس خازن ، دیود ، برد الکترونیکیو … را بررسی نمایید. ورق میکا یا همان ورق نسوز به رنگ نقره ای میباشد که داخل بدنه ماکروفر تعبیه شده است. اگر ورق میکا ؛ سیاه و سورتخ شود دستگاه شما جرقه میزند. ترانس های ولتاژ بسیار خطرناک است و اگر این قطعه آسیب ببیند ؛ باعث عدم ایجاد ولتاژ برق در ماکروفر میشود که نهایتا دستگاه شما غذا را گرم نمیکند. میکروسوئیچ فرمان بسته شدن درب را صادر میکند. میکروسوئیچ درب ماکروفر به هر دلیلی آسیب ببیند ، فرمان اجرای کار به دستگاه شما داده نمیشود. کاربر گرامی برای تعمیرات ماکروفر خود در مشهد  میتوانید با نزدیکترین شعبه تماس حاصل نمایید   با استفاده از خدمات تعمیر مایکروفر در منزل تا 75 % در هزینه تعمیرات صرفه جویی نمایید. حتما بخوانید: آموزش تعمیرات مایکروفر در منزل به صورت حضوری با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات ماکروفر ، عیب یابی ، نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف و سوالاتی که برای مشتریان در ارارتباط با تعمیر ماکروفر پیش میاید آشنا شوید.   قبل از اینکه به مطالعه مقاله تعمیر ماکروفر بپردازید لازم است شما را با اجزای آن آشنا نماییم: اجزای تشکیل دهنده ماکروفر سامسونگ
 • المنت گریل و المنت فنری گریل
 • دیود ولتاژ بالا
 • خازن ولتاژ بالا
 • فیوز ولتاژ بالا
 • ترانس ولتاژ بالا
 • المنت کانوکشن
 • موتور فن کانوکشن
 • موتور فن خنک کننده
 • مگنترون
 • موتور سینی گردان
 • ترانس تغذیه
 • برد فیلتر، برد کنترل کباب پز، برد فرمان
 • مجموعه میکروسوئیچ ها
 • لامپ روشنایی
چنانچه احساس کردید ماکروفر شما به مشکل بررخوده است و نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر ماکروفر خود دارید کافی است با نزدیکترین شعبه نمایندگی تعمیرات ماکروفر به خود در زیرتماس حاصل نمایید. تعمیر ماکروفر در محل در مشهد تعمیر ماکروفر در محل  نیازمند تخصص میباشد و حتما باید توسط تعمیرکار آموزش دیده عیب یابی و رفع عیب شود، در نظر داشته باشید که با استفاده خدمات تعمیرات مایکروفر در منزل خود از مزایای زیر بهره مند خواهید شد: هزینه تعمیرات ماکروفر در محل ارزان تر میباشد. هزینه ها و خطرات ناشی از انتقال دستگاه به بیرون از منزل شما را تهدید نمیکند. از نزدیک میتوانید ناظر و شاهد خدمات تعمیرکار ماکروفر باشید. تعمیر ماکروفر در محل دلیل حضور شما در اینجا میباشد، مجموعه مشهد تعمیربا بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد ، کارآمد و آموزش دیده مفتخر است انواع ماکروفر ، مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ( خانگی ، صنعتی ) را در محل ( منزل یا محل کار شما ) با ضمانت نامه 3 الی 12 ماهه رسمی تعمیر نماید.   تعمیر مایکروفر سامسونگ در منزل در مشهد برای اینکه طول عمر ماکروفر شما افزایش یابد تا کمتر به تعمیر ماکروفر در منزل نیازمند شوید لازم است به توصیه زیر دقت فرمایید. مایکروویو را تمیز نگه دارید. اگر در داخل آن غذا ریخته شده است ، آن را با آب و صابون تمیز کرده و صبر کنید تا خشک شود. می توانید برای از بین بردن بوهای باقی مانده در مایکروویو یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب ریخته و مایکروویو را 5 دقیقه روشن کنید. تمیز نگه داشتن مایکروویو به عمر مفید آن کمک می کند. بهترین راه افزایش طول عمر ماکروفر تمیز نگه داشتن آن هاست. با هرگونه خرابی یا مشکلی در دستگاه خود مواجه شدید سریعا اقدام به تعمیر ماکروفر نمایید. مراحل از تماس تا تعمیر مایکروفر در مشهد مراحل از تماس تا تعمیر مایکروفر در مشهد  توسط تعمیرکار آموزش دیده به شرح زیر میباشد: ابتدا با نزدیکترین شعبه تعمیرگاه و نمایندگی مجاز مایکروفر در مشهد  تماس 09154243007  حاصل فرمایید. در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا بدون نیاز به تعمیرکار ماکروفر رفع عیب شود. در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از 2 ساعت تکنسین تعمیرکار مایکروفر به محل شما اعزام میگردد. در اکثر موارد تعمیرات مایکروفر شما در همان محل انجام میگردد، در غیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی؛ تعویض قطعات خاص یا تست اشعه باشد؛ با تقدیم رسید کتبی، دستگاه به کارگاه مجهز آی پی حمل شده و سپس بعد از رفع عیب، ماکروفر صحیح و سالم به شما تحویل داده میشود. تعمیرات مایکروویو قبل از تلاش برای تعمیر؛ باید مایکروویو را از برق جدا کنید، زیرا در برخی از قطعات داخلی از ولتاژ بسیار بالا استفاده می شود. پس از اینکه مایکروویو خاموش شد، باید قبل از سرویس دهی خازن را تخلیه کنید، زیرا ولتاژ بالا که مایکروویو در آن فعال است ، در خازن ذخیره می شود. برای خالی کردن خازن دستی، یک پیچ گوشتی دسته ای محکم بین دیود اتصال خازن و زمین قرار دهید. همیشه آن را به صورت دستی تخلیه کنید. تعمیر مایکروویو مایکروویو چیست؟ مایکروویو یکی از لوازم خانگی است که انقلابی در آشپزخانه های مدرن بر پا کرده است. این وسیله طراحی شده است تا غذا را با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی که اشیا را از درون گرم می کند، بپزد. این وسیله برای گرم کردن سریع غذا استفاده شده و کارهای زمان بری مانند ذوب کردن کره یا گرم کردن َآب را به سرعت انجام می دهد.   برخلاف فرهای قدیمی، مایکروویو غذا را از درون می پزد نه از بیرون. مایکروویو در ابتدا در آشپزخانه های تجاری مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون در اکثر خانه ها و آفیس ها از مایکروویو استفاده می شود.   انواع مایکروویو:   این مایکروویو اولین مایکروویوی بود که به بازار وارد شد. مایکرویووهای رومیزی ارزان قیمت تر بوده و حمل راحتی دارند. اما فضای با ارزش کانتر را اشغال  می کنند. مزیت این مایکروویوهای این است که می توانید هنگام عوض کردن خانه خود آن ها را با خود ببرید. مایکروویوهای بالای گاز و کابینتی فضای کانتر را اشغال نمی کنند اما قیمت بالاتری دارند و قابل جابجایی نیستند و همچنین شاید نیاز باشد توسط فردی متخصص نصب شوند. مایکروویوهای کانوکشن دارای المنت گرم کننده و فن هستند که غذا را با گرما دادن بیرونی و درونی می پزد. توصیه های ایمنی برای استفاده از مایکروویو مایکروویو در صورتی که درش خراب است و یا به طور درست و ایمن بسته نمی شود، هرگز نباید روشن شود. اجسام فلزی نباید در مایکروویو قرار داده شوند مگر اینکه برای استفاده در مایکروویو طراحی شده باشند. گرم کردن مایعات در مایکروویو باید با احتیاط انجام شود و در هنگام بیرون آوردن از مایکروویو از دستکش فر استفاده شود. مایکروویو باید به طور منظم تمیز شود و نباید در حالی که خالی است، روشن شود. تعمیر ماکروفر که جرقه میزند جرقه در داخل مایکروویو شایع است و البته نشان دهنده این نیست که کارکرد مایکروویو شما بد است. برای تعمیر ماکروفر که جرقه میزند به آموزش زیر توجه نمایید: هشدار تعمیر مایکروویو می تواند خطرناک باشد! قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکروویو شما کافی است. اگر غذایی را که حرارت می دهید همراه با فویل آن را پوشش دهید باعث جلب آتش می شود. پوشش هدایت موج همچنین موجب جلوگیری از ورود  ذره غذا یا اشکال آن به مگنترون می شود. بسیار رایج است که در طی پخت و پز، برخی از ذرات غذا و روغن از غذا فرار می کنند و به راهنمای موج می چسبند. گرما مگنترون است که آغشته به این ذرات مواد غذایی  شده که به عنوان یک جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به راهنمای موج می رود. توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید. بنابراین راه حل این است که پوشه راهنما سوخته را با یک جدید حذف کنید. سو ختن دیود دیودهای ولتاژ بالا می توانند کوتاه و یا سوخته شوند و باعث ایجاد جرقه در مایکروویو شوند. هنگامی که دستگاه شما جرقه می زند  یا دود می کند، به ویژه اگر از ونتیلاتور می آید، ممکن است با یک مشکل جدی برق مواجه شوید. اگر این مورد است، بلافاصله دستگاه خود را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید تا بتوانید با مشهد تعمیرتماس بگیرید. ظروف ناسازگار مایکروویو احتمال دارد که شما از ظروف استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست. به ورق میکا یا همان ورق نسوز توجه نمایید تا آسیب ندیده باشد. تعمیر مایکروفر که روشن نمیشود اگر دستگاه شما روشن نمیشود؛ برای تعمیر مایکروفر به موارد زیر دقت نمایید:   خرابی سوئیچ درب ماکروفر سامسونگ   اگر اجاق مایکروویو شما روشن نشود ، ممکن است سوئیچ درب دچار مشکل باشد. اغلب به عنوان کلید سوئیچ اولیه یا ثانویه نامیده می شود. وقتی که درب در یک موقعیت بسته قرار دارد، قدرت اجرایی مختلف را در مایکروویو فراهم می کند. هنگامی که درب باز است، قدرت را قطع می کند. فیوز سرامیکی ماکروفر سامسونگ اگر مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه نمایش خالی است، ممکن است مشکل فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی برای محافظت از اجزای اجاق مایکروویو استفاده می شود. اگر نوسانات شدید قدرت داشته باشید یا اگر خطایی جدی در یکی از اجزای داخلی وجود داشته باشد. فیوز سرامیکی آسیب میبیند. فیوز حرارتی ماکروفر سامسونگ اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است با فیوز حرارتی مشکل داشته باشد. اجاق های مایکروویو از یک یا چند قطع کننده حرارتی استفاده می کنند، برای محافظت اجاق گاز از گرمای بیش از حد به عنوان فیوز های حرارتی نامیده می شوند. آنها درون قفسه قرار می گیرند، اغلب در نزدیکی حفره های کوره یا مگنترون قرار دارند. اگر فیوز حرارتی کار نکند،قدرت کنترل ها یا خروجی های کنترل متوقف می شود. چفت و سوئیچ درب ماکروفر سامسونگ خرابی در مجوعه قفل درب میتواند باعث روشن نشدن ماکروفر شود. مشکل دیود ولتاژ بالا دیود ولتاژ بالا به قدرت مگنترون کمک می کند و در قفسه قرار دارد. لامپ مگنترون مگنترون بخش مهمی از مایکروویو است و مسئول ارائه گرمائی است که غذا را تهیه می کند. در صورتیکه مگنترون شکسته شود، ممکن است منجر به انفجار فیوز شود که می تواند در سایر موارد منجر به نقص شود. تعمیرات ماکروفر که غذا را گرم نمیکند اگر ماكروفر شما  در مدت ۳ دقیقه با توان ۹۰۰ وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با مرکز خدمات نمايندگي تعمیرات ماکروفر در مشهد  تماس بگیرید. البته باید این نکته یادآوری شود که ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند.) اما اگر غذا دیرگرم می شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد :   ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است. فضای داخلی دستگاه کثیف شده است. حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد. غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند. شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند. پس در صورتیکه ماكروفر یک لیوان آب را  در عرض ۳ دقیقه گرم می كند ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد ولي اگر با وجود رعايت موارد بالا، ماكروفر در گرم كردن مشكل داشت موارد زير ميتواند دلايل اصلي گرم نكردن ماكروفر باشند.   تعمیرات مایکروفر سامسونگ که صدا میدهد برای تعمیرات مایکروفر که صدا میدهد به بررسی مواد زیر بپردازید: اگر مایکروویو شما صدای جیر جیر می دهد، صدا از قسمت مگنترون که موج های میکرو را تولید می کنند، می آید. برای تعیین اینکه آیا موتور فن موتور معیوب است، موتور فن را از مایکروویو برداشته و سعی کنید با استفاده از دست تیغه فن را بچرخانید. اگر تیغه ها آزادانه نچرخند،سر و صدا ایجاد می کنند که در اینصورت موتور فن باید توسط تعمیرکار مشهد تعمیرتعویض گردد. اگر مایکروویو شما در حال آماده باش نیز صدای بلند یا عجیب می دهد، به احتمال زياد مشكل با فن روشن دستگاه باشد. بررسی کنید که صدا پس از مدتی از بین می رود یا خیر. اگر هنوز مایکروویو صدای عجیب دارد، لطفا با نمايندگي تعمیرات ماکروفر در مشهد  تماس بگیرید. اگر ماكروفر در زمان کار کرد صدای اضافه دارد ممكن است این خرابی  مربوط به دو بخش باشد. اولین و رایج ترین خرابی موتور گرداننده سینی یا به اصطلاح موتور کف دستگاه میباشد که به دلیل مستهلک شدن در زمان گردش تولید صدای اضافه میکند گزینه دوم رینگ دایره شکلی است که سینی دستگاه بر روی آن در حال گردش است. موتور كوپلينگ یک تیغه فلزی است که به آرامی داخل مایکروویو می چرخد. وقتی کوپلینگ به چرخش در می آید ، انرژی مایکروویو را به طور تصادفی در مایکروویو انحراف می دهد. وقتی این موتور به درستی کار نکند ایجاد سر و صدا می کند و باید توسط متخصصان مایکروویو تعویض شود. یاتاقان فن تهویه یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث تولید صدای نامتعارف شوند. وجود ایراد جزئی و مکانیکی در فن منجر به عدم کارکرد فن خواهد شد. یرای سرویس روغن کاری فن را فراموش نکنید ولی چنانچه ایراد اساسی یا شکستگی در فن مشاهده شد می بایست فن به طور کامل تعویض شود. دلايل ديگر وجود صدا در حین استفاده از ماکروفر دلايل ديگر وجود صدا در حین استفاده از ماکروفر به شرح زیر است:   عدم صحیح قرار دادن سینی ماکروفر در جای خود و در نتیجه  تكان خوردن سینی در حین کار کردن دستگاه سنگین بودن ظرف غذای داخل محفظه قرار دادن وسایل تزئینی بر روی ماکروفر در حال کار خراب شدن برخی از قطعات ماکروفر و نیاز به تعمیرات تعمیر لامپ مگنترون ماکروفر سامسونگ یکی از اصلی ترین قطعات مایکروفر یا مایکروویو که وظیفه آن گرم کردن غذا است ، لامپ مگنترون میباشد. نام مگنترون یا معادل فارسی آن ” لامپ امواج ” از دو کلمه مگنت ( آهنربا ) یا مغناطیس و الکترون گرفته شده است. طرز کار لامپ مگنترون ترکیبی از شلیک الکترون و میدان مغناطیسی با فرکانس بالا ، قطبهای مثبت و منفی موجود در داخل مواد غذایی را تغییر داده و باعث گرم شدن آن میشود. تاریخچه لامپ مگنترون نخستین مگنترون توسط آلبرت هال در سال 1920 ساخته شد. اما این لامپ مگنترون قادر به تولید امواج فرکانس بالا نبود و مورد پذیرش مردم قرار نگرفت. اما در سالهای بعد توسط انگلیسی ها تولید لامپ مگنترون صورت گرفت. انواع لامپ مگنترون لامپ مگنترون مایکروفر ، مایکروویو انواع مختلفی دارد ولی با یک وجه مشترک ؛ و آن اینکه ، در تمام لامپ های مگنترون برهم کنش که اشعه با یک میدان مغناطیسی در داخل روکش خلاء شیشه ای یا فلزی را داریم. مشکلات ماکروفر که باید به بررسی لامپ مگنتران بپردازید به شرح زیر است:   ماکروفر غذا را گرم نمیکند. ماکروفر جرقه میزند. برای تعمیر لامپ مگنتران ماکروفر موارد زیر را انجام دهید: دستگاه را از برق بکشید. اگر رادیاتورهای مگنتران حالت لقی داشته باشد کیفیت خود را از دست داده و باید تعویض شود. اگر مگنت های لامپ مگنتران ترک خورده باشد باید تعویض شود. اگر سر مسی لامپ مگنتران از حالت طبیعی خود خارج شده باشد باید تعویض شود. اگر آنتن مگنتران آسیب دیده باشد ، با تعویض آنتن مشکل حل خواهد شد. نکات مهم توسط تعمیرکار ماکروفر به نکات مهم که توسط تعمیرکار ماکروفر تشریح شده است؛ توجه نمایید: فقط از ظروف با علامت مخصوص ماکروفر استفاده کنید. خیلی از ظروف شیشه ای برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند. هرگز ظروف دارای قطعات فلزی و یا طلا یا نقره ای را درون ماکروفر قرار ندهید. اگر ظرف مورد استفاده به هنگام گرم کردن غذا خیلی گرم شود یا گرم تر از غذا شود یعنی ظرف در حال جذب انرژی می باشد و این ظرف مناسب استفاده ماکروفر نمی باشد. برای جلوگیری از خشک شدن غذا ظروف را با درپوش بگذارید. تفاوت مایکروفر و مایکروویو در نوع امواجشان می باشد. مایکروفر نسبت به دستگاههای دیگر از دست دادن ویتامینهای مواد غذایی آن کمتر است. غذاهای متراکم را با مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید. دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد. هرگز ماکروویو را خالی روشن نکنید. بدون حضور غذا یا مایعی درون مایکروفر، انرژی ماکروویو توسط چیزی جذب نمی شود و در داخل مایکروویو پخش می شود، این کار باعث می شود قطعات داخلی زیادی داغ شود و آسیب ببیند. آب را در کتری به جوش آورید. جوشاندن آب در مایکروویو به علت خطر توصیه نمی شود. فضای داخلی مایکروفر را به طور مرتب تمیز کنید. تکه های غذای چسبیده به دیواره مایکروفر انرژی مایکروفر را جذب می کنند در حالی که دستگاه در حال کار کردن است و باعث سوختگی و سایر آسیب های ممکن به مایکروفر می شود. برای خریدمایکروفر بهتر است از مایکروفرهایی با محفظه درونی استیلی خریداری کنید که تمیز کردن آن ها ساده تر است. شرکت بوش شرکتی آلمانی است که توسط روبرت بوش بنیان نهاده شده است. اولویت بوش بهبود در مصرف انرژی است. در صورت عدم نیاز به تست اشعه مایکروفر بوش در محل تعمیر میگردد ، توجه فرمایی که تعمیرات ماکروفر بوش در محل با ضمانتنامه رسمی ارائه میشود.   مراحل تعمیر ماکروفر سامسونگ
 1. دستگاه رو از برق جدا کنید و وسایل از آن خارج کنید
 2. کاور دستگاه رو باز کنید
 3. اول فیوز برد رو چک کنید
 4. بعد سویچ درب رو چک کنید
 5. پلاتین های میکروسویچ رو از نظر ظاهری چک کنید
 6. میکروسویچ جدید رو خریداری کنید و جایگزین قطعه معیوب کنید
 7. سویچ جدید رو سر جای خودش نصب کنید
 8. تخلیه بودن خازن رو چک کنید ( قبل از شروع هر گونه تعمیر باید خازن تخلیه شود )
  سوالات متداول ماکروفر سامسونگ
 1. هزینه تعمیر ماکروفر چقدر است ؟
هزینه تعمیر ماکروفر به عوامل مختلفی از جمله علت خرابی دستگاه، نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات و… بستگی دارد و بعد از عیب یابی و بررسی دستگاه توسط متخصص به شما اعلام خواهد شد. تمامی هزینه های دریافتی از شما منصفانه و تحت نظارت این مجموعه می باشد و پس از پایان کار هزینه از شما دریافت خواهد شد.در صورت که هزینه برای مشتری مقرون به صرفه نباشد و از تعمیر دستگاه منصرف شود مبلغی بابت ایاب و ذهاب و تشخیص عیب دریافت خواهد شد لازم به ذکر است در دفعات بعدی تماس مشتری دیگر هزینه بازبینی و تشخیص عیب در فاکتور قید نخواهد شد .
 1. آیا خدمات ارائه شده توسط شما گارانتی خواهد شد ؟
تمامی خدمات ارائه شده توسط این مرکز شامل 180روز گارانتی می باشد و در صورت بروز مجدد مشکل، با اعزام مجدد تکنسین و بدون دریافت هزینه مشکل دستگاه را به صورت کامل برطرف می کنیم.
 1. روند ثبت درخواست سرویس و تماس با ما چگونه است ؟
ثبت درخواست دریافت خدمات کاملا رایگان می باشد و شما میتوانید به صورت آنلاین و یا تماس تلفنی با شماره 09154243007 درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند. مشاوره رایگان خواهد و در صورت تمایل مشتری اقدام به مراجعه تکنسین خواهد شد .
 1. تعمیرکار چه زمانی مراجعه میکند ؟
زمان مراجعه متخصص توسط شما تعیین می شود و باتوجه به اینکه نزدیکترین تعمیرکار باتجربه و واجد شرایط برای برطرف کردن مشکل دستگاه شما تخصیص داده می شود امکان ارائه خدمات در کمتر از چند ساعت فراهم است.به هیچ عنوان تکنسین بدون هماهنگی به منزل شما مراجعه نخواهد کرد ما سعی میکنیم در زمانی مراجعه کنیم که شرایط لازم را داشته باشید.
 1. اگرچند روز بعد از تعمیر دستگاه دوباره دچار مشکل شد با هم باید هزینه پرداخت شود ؟
اگه بعد از تعمیر دستگاه دستگاه از همان محل تعمیر دچار مشکل شود شامل ضمانت میگردد و مشتری هیچ گونه هزینه بابت راه اندازی مجدد پرداخت نخواهد کرد. نمایندگی تعمیر سولاردام سامسونگ در مشهد سولار دام چیست؟   سولاردام را شرکت سامسونگ ابداع کرد. کار سولاردام مانند مایکروفر می باشد اما با این تفاوت که امواج گرمایشی نوری به ان اضافه شده است.در سولاردوم المنت های نوری به ان اضافه شده است.   در قسمتی بالایی سولاردام یک هیتر ذغالی تعبیه شده است و همچنین در کف سولاردام یا همان محفظه پخت یک سیستمی وجود دارد   به نام مگاهیتر که این مگاهیتر در اصل از چند نوع هیتر سرامیکی و هالوژنی تعبیده گردیده اند   که کار اینها تاباندن امواج گرمایشی نورانی از قسمت پایین به غذای شما می باشد.   ضمنا یک مورد جالبی که وجود دارد این می باشد که شرکت سامسونگ به صورت هوشمندانه در سولاردوم های خود عمل کرده است   این می باشد که بر خلاف دستگاه های مایکروویو یا همان مایکروفر های معمولی که به صورت چهار گوش یا همان مستطیلی می باشد   در سولاردام ها به صورت مدور و استوانه ای تولید شده اند.دلیل ساخت استوانه ای و مدور بودن سولاردام ها این می باشد   که امواج گرمایی به صورت بهتری بر روی مواد غذایی منعکس و متمرکز می شوند.   تعمیر ماکروویو  سامسونگ در مشهد   یکی دیگر از مزایای سولاردام این است که به دلیل وجود لامپ های هالوژنی نیز باعث می شود   که اب مواد غذایی تبخیر نشود و همچنین خشک نشوند و چربی مواد غذایی افزایش پیدا نکند و ویتامین انها از بین نرود و به همین خاطر غذا لذیذتر شود.   نتیجه گیری در خرید مایکروفر و سولاردام   همانطور که در قبل گفته شد و به زبان ساده بخواهیم بگوییم در اصل سولاردام Solardom همان مایکروفری می باشد   که با قرار گرفتن المنت های نوری گرمایشی باعث افزایش سریع تر پخت می شود و   همچنین با تغییر شکل گرفتن از حالت چهار گوش به حالت مدور استوانه ای باعث نشستن   بیشتر گرما بر روی موارد غذایی می شود.   ضمنا یکی دیگر از برتری های سولاردام این است   که به غیر از اینکه دارای سرعت 3 برابری به نسبت آون های المنتی و   همچنین سرعت 1.5 برابری به نسبت مایکروفر های معمولی هستند   همچنین همین سرعت بالای پخت مواد غذایی نیز باعث می شو   د که مواد مغذی موجود در غذاها بیشتر حفظ شوند و همین موضوع باعث افزایش طعم غذا می شود.   ضمنا جالب است بدانید که سولاردام توانایی این را دارد   که تنها در زمان 5 دقیقه درجه را به 320 برساند که در نوع خود جالب است   .البته این را در نظر داشته باشید که سولاردام ها نیز دارای قیمت نسبتا بالایی هستند   و حتما به این موضوع توجه کنید   که اگر برای شما کاربردی ندارد اصلا به سمت ان نروید   چرا که برخی از مشتریان ما در تماس هایی که با فروشگاه اینترنتی یکنام داشتند   فقط به یک مایکروفر بسیار ساده احتیاج داشتند که فقط غذای انها را گرم کند   و به دلیل اینکه دارای شیر گاز در داخل مکان مورد نظر خود نبودند به ان احتیاج پیدا می کردند.        
4.9/5 - (10 امتیاز)

6 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام🌹ماکروفر سامسونگ من غذاهارو گرم نمیکنه،جهت رفع ،باچه شماره درمشهدتماس بگیرم؟

  پاسخ
 • مهین
  1400-08-25 21:37

  باسلام🌹مایکروفرسامسونگ من ایرادپیداکرده،جهت تعمیر باچه شماره ای درمشهد تماس بگیرم؟

  پاسخ
 • دیبا
  1400-08-20 16:52

  سلام جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ در مشهد،علت روشن نشدن ماکروفر چیست؟

  پاسخ
 • سینا هدایت
  1400-08-11 04:43

  سلام جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ در مشهد به کجا مراجعه کنیم؟

  پاسخ
 • سینا هدایت
  1400-08-11 04:41

  سلام جهت تعمیر ماکروفر سامسونگ در مشهد به کجا مراجعه کنیم؟ علت کار نکردن چراغ داخل ماکروفر چیست؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.